על עצמי
יואל ג'קובסון הוא חוקר תזונה, מומחה ומאמן אנרגיה ומרפא. נולד וגדל בהרי הגליל העליון בצפון הארץ, הוא עכשיו ממלא את עצמו בסן פרנסיסקו, קליפורניה. יואל קיבל הכשרה כמדריך קורס בעת שירותו הצבאי, אותו הוא  השלים בשמחה, ויש לו ניסיון רב בעיצוב קורסים וניהולם. החומר יואל מלמד, מנחה אתכם בגילוי קישור הגומלין של החוק הקארמתי בתוך תחום התזונה, ויישום רצוף של אותם כלים הוא מספק, מאפשר גידול בביצועים בכל תחומי חיים. אהבה היא התשובה.שמי יואל, ואני תאום, מזל סרטן, אוהב אדם, חיה, צמח ומאוד את המים. 
לקח לי לא מעט זמן להבין את תרומתי האמיתית לחייהם של אחרים וזהו אהבתי לתזונה ואורח חיים מזין ומאזין. 
הקירבה שלי לתזונה איננה מגיעה מהבית, אף על פי כן שבילדותי אמא שלי בישלה מאכלי גורמה שאפשר רק לקנאות. התזונה הגיעה אלי ממקום אחר, ובשבילי המילה תזונה היא מילה כוללנית המכילה בתוכה את התזונה המגיעה אף ישירות מהאדמה, הזורם דרך מעגלים חשמליים בגופנו ומאפשרים לנו להביא את הציפיות והרצונות לתחיה. 

נולדתי תאום לאח שהיה לצידי שנים רבות. פיתחנו שפה בינינו שכבר נשכחה ויש לנו חיבור רוחני שרק שנינו מבינים. הוא המראה שלי, ואני המראה שלו, ומשם למדתי המון. ההתעוררות הראשונה שלי, שאיפשרה לי להוציא את עצמי מהרשת הסגורה של העולם המערבי היתה בזכותו, אך כמובן שזה לקח ממני את הרצון והבגרות לחקור ולראות בעצמי את האמת החבויה בין שכבות האשליה. 

יצא לי לחקור על מסעות אסטרלים, וגם לבצע מספר רב של חוויות בלתי שכיחות, מה שנתן לי את הביטחון להמשיך הלאה, כי בשבילי אכן קיים יותר ממה שהוריי ידעו. חקרתי, למדתי ופיתחתי יכולות למידה שביתי הספר כשלו ללמד אותי. למדתי על יכולות הרגשות, המחשבות והתפיסות עולם, ובמיוחד על הדינמיות של העולם החיצוני על הפנימי אבל במיוחד על מקורו של כל הקיום הנתפס מהמקור הפנימי. הבעיה היתה שאף אחד מסביבי, חוץ מאחי, לא הבין אותנו והלחץ מוטת את דרכי. חזרתי בשאלות ולקחתי הפסקה גדולה מהפן הרוחני על מנת לתפוס ולהבין את המציאות שעליהם הוריי וחבריי מדברים. ניסיתי למצוא את עצמי בעולם המודרני או המערבי, מה שבא לכם לקרוא לזה, אך לא הסתדר לי. פשוט לא הצלחתי להביא להגשמה חיצונית את עולמי הפנימי, לא פסיכומטרי ולא מוסד לימודים בסיסי. הבנתי שאהבתי לחקור וללמוד באה מהחופש שלי לשאת אחראיות ללמידה העצמית שלי.

חוסר המוצא שלי בעולם גם בה לידי ביטוי דרך אי התאמתי לתרבות הישראלית, העזת מצח ועקשנית. אישית, היה לי מסע בין עבודה לעבודה למצוא את מיקומי האמיתי עד שסוף סוף לקחתי במזל עבודה, כמחסנאי במינימקרט אורגני בכרמיאל. היה ברשותי אנשים בעלי ידע וחוכמה, וכל אחד שונה לגמרי בדרכו שלו. אחד למד רפואה סינית, השניה למדה נטורופתיה והיו כאלה שלמדו שיטות אנרגטיות וכאלה שהספיק להם שיטות פשוטות. תקופתי שם ממש השפיעה עליי, כי סוף סוף הרגשתי שאני יכול להיות עצמי. לדבר על אהבה וללמד על אהבה עם אהבה כלפי כל פעולה שעשיתי או כל לקוח שעזרתי. היו לי זמנים טובים וזמנים טובים פחות, אך בגדול האנשים עושים את החנות ורק מלהכיר את העובדים קיבלתי יותר מהעבודה עצמה.

בתהליך החשיפה שלי לעולם האורגני למדתי דברים מהעובדים בחנות אך עיקר השכלתי היתה דרך חקר מעמיק בנושאים באינטרנט, שלדעתי הוא מקור המידע החינוכי הרחב והזמין ביותר שקיים. האינטרנט החליף את הטלוויזיה והעולם הפלסטי שקיים בו, שמלכלך את האינטלקט בדעות רבות של אנשים משונים. הגוף שלי הוא המקדש שלי, אני נמצא בתוכו והוא נהנה מהחלטותיי. בשלב מסוים התחלתי לאכול אורגני, התחושה הראשונה של הקניה ואז התחושה של האכילה הלהיבה אותי. פשוט מגוחח לחשוב שיכול להיות הבדל, אבל יש! כל כך יש..! והתאהבתי בזה. באותה התקופה, חבר טוב שלי טעם בעצמו ולגמרי שינה את אורח חייו. היה לי מוזר לשמוע ממנו שהוא לעולם לא אכל ירק או פרי, וכשהוא התחיל לאכול אותם דווקא אורגני הוא התאהב ומאמין שזו הדרך היחידה להנות מהחיים. העור שלו נהיה נקי יותר, היה לו יותר אנרגיה ונהיה יותר תקשורתי ונעים הליכות. נשמע כמו תרופה לדיכאון בשבילי.

המסע שלי המשיך משם לרצון שלי ללמוד רפואה. המנטאליות המערבית הקיימת גם בישראל, שהיא ללכת למוסד ולהשיג תואר כי ככה אפשר להצליח בחיים ולהיות מזה מאושרים ומעושרים, לא ישב לי טוב. התחלתי להיחשף להמון מידע חדש באינטרנט לגבי העולם האמיתי, הזה שניתן להיחשף אליו על ידי חקר צדדיו הרבים של נושא בודד. אני שמח להצהיר שאני אוהב את עצמי, כי הצלחתי לאהוב את כולם ללא הבדל בין דת, מין ודעה. מבחינתי הישות הבריאה היא הזאת שרואה את עצמה דרך חיוכם של אחרים מאשר מול המראה.

העלאתי את הבלוג הזה מפני שהתחלתי לחקור מחדש ולאחר כמה חודשים של צבירת ידע בסיסי ואז גם מעמיק בנושאים מסוימים, הרגשתי צורך לשתף וכמובן לתת לקהל הדובר עברית מידע מופשט ממקור אנגלי. כמובן שניתן להיכנס להגדרות וחפירות, אך הכוונה היא לתת את הרעיון הכללי בנושא מסוים ועם זאת קישורים לכל המקורות שמהם למדתי ומהם ניתן להמשיך הלאה. אם אתם רעבים לידע, זה המקום.

כיום, לקראת סוף 2014, אני מלמד באוניברסיטה ברשת, המאפשרת לי פלטפורמה לניהול קורס. זה מאפשר לי תנאים להביא מישהו לרמה בו אני יכול ללמד אותם מידע הרבה יותר מעמיק ועוצמתי. האוניברסיטה באנגלית, אך אני דובר עברית וניתן ללמוד ממני אף בשפה הזאת. הקישור לאונבריסיטה.

יואל

12 תגובות:

 1. From One we came as two but the oneness is forever there!

  השבמחק
 2. נעים "להכיר"!
  מאד מרגש מה שכתבת.
  ניגשת לחקור את הבלוג שלך

  השבמחק
 3. בוקר טוב,
  כייף לראות את האתר ואת התכנים, יישר כח

  השבמחק
 4. אכן יש לקחת אחריות על החיים, על הבריאות, סביבתנו, עולמנו, גופנו, אהובנו, וזולתנו. אקרא בענין את הבלוג שלך.

  השבמחק
 5. כמוני כמוך אולי זה משהו משותף למזל סרטן:) בהצלחה!

  השבמחק
  תשובות
  1. בהחלט! עוד כמה חודשים והמזל שלנו מככב. :)

   מחק
  2. יאללה יומהולדת:)))
   איזה כיף לך שקיבלת כזה שכל בגיל מוקדם ועכשיו תוכל לבחור מקצוע מתוך בחירה ואהבה תדע לך שזו זכות!

   מחק
 6. הי,
  וואו, אתה ממש נשמע אדם מרתק ומעניין.
  גם אני הגעתי בחיי לתובנות דומות לאלו שלך.
  היכן אתה גר?
  הייתי ממש שמחה לפגוש אותך ולחשוף אותך בפני אנשים אחרים.
  נראנ לי שהחייבים לשמוע אותך...
  מה אתה אומר?!
  אשמח אם תיצור עימי קשר בנייד: 052-8222437. יום טוב ורק טוב!

  השבמחק
 7. אתה מקסים,טוב לב, מלא אהבה, רוך, חום , נדיבות , אנרגיה ,חמלה . תודה שאתה קיים

  השבמחק
 8. הי יואל,
  מרתק. תודה. יופי של אתר.

  השבמחק